Tuhkur, European Polecat, Mustela putorius

March 25th, 2013 by Remo Savisaar | Filed under Mammals / Imetajad .

Tuhkur, metstuhkur tõhk European Polecat, Mustela putorius talv Remo Savisaar Eesti loodus Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid
Eile oli hea päev! :) Läksin avastama kohta, kus ma varem käinud polnud. Ega muul ajal sinna naljalt ligi ei pääsegi kui talvel, kandva jää abil. Sealt kohast vaid paari kilomeetri kaugusel kohtasin mõni aasta tagasi tuhkrut. See oli minu esmakohtumine selle põneva loomaga. Üürike hetk, kus õnnestus looma näha väga lähedalt. Kaamerat mul siis kaasas polnud, kuid mälupilt jäi. Eile seal kandis seigeldes meenus ka see seik. Vahetult enne loojangut, olles koduteel, märkasin vilksamisi naaritsalaadset looma. Kükitasin kiiresti maha ja jäin ootele. Umbes 40 meetri kaugusel oli üks pajupõõsas, kuhu see loomake kadus. Viimaks andis ta end taas näole! See oli tuhkur! :)

Üks ütlemata kiire ning püsimatu loom, kelle jälgimisel tekkis hetkeks kahtlus, et äkki on neid loomi suisa kaks? Aga ei, ikka üks oli. Ligi tund kestva vaatluse ajal õnnestus looma näha nii lähedalt kui kaugelt. Enamus aega kulus varitsemisele. Tunni jooksul sai looma ajaliselt näha kokku ehk 3-4 minutit. Paraku tuhkur poseerimisaldis ei olnud ning ühest ja samast kohast ta kaks korda pead välja ei pistnud. Esimesteks korralikeks piltideks said aga portreepildid, pärast mida loomake kaudus. Vaatasin neid pilte ja mõtlesin, et oleksin soovinud looma pildistada ikka kaugemalt. Nii, et tuhkur omas keskkonnas tervenisti pildil on. Ligi paarkümmend minutit hiljem avanes hetkeks ka see võimalus, mille kiirelt ära realiseerisin! Siin see pilt ongi!

Metstuhkuru näol on tegu peidulise ööloomaga. Märtsis, aprillis on neil jooksuaeg ja arvatavasti selle tõttu meie teed nüüd loojangu ajal ristusidki.

Long story short: Yesterday I met Polecat (second time in my life) and also got some photos! So I am very-very happy :)

Tags: , ,

5 Responses to “Tuhkur, European Polecat, Mustela putorius”

 1. Harcourt Béatrice says:

  Yes, you can be happy, it’s so sweet and beautifull /( I don’t know anyone who cathes the animals like YOU do !! ;-))

 2. cax says:

  Äge pilt! Vahvas poosis seisab ja sihukese armsa “pätinäoga” nagu nad enamasti ongi :D

 3. Mammu says:

  Tuhkrut on kodustes tingimustes ka sama raske pildistada nagu sa kirjeldasid. Kuid looduses tehtud pildid on neist ikka nii lahedad.

 4. sirje says:

  Äge! Äge! Äge!

 5. axiraa says:

  Vedas sul! Nad on tõesti hästi vahvad loomakesed!
  Palju aastaid tagasi sai olude sunnil paari metstuhkrut kodus puuris peetud. Nende tegemisi ja käitumist oli väga huvitav jälgida.

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv