Autor

ENG / EST

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 16 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards).

2017 aastal saavutas Remo rahvusvahelise Aasta Loodusfotograafi fotokonkursil esikoha maastikufotode kategoorias (Nature Photographer of the Year 2017). 2016 aastal pälvis Euroopa Aasta Loodusfotograafi fotokonkursil kõrge tunnustuse kategoorias „Inimtegevus looduses“, 2013 aastal võitis samal konkursil esikoha kategoorias „Muud loomad“ (GDT European Wildlife Photographer of the Year 2013). 2015 aastal pälvis tiitli „Aasta Loodusfotograaf“ ning „Looduse Aasta Foto“ peapreemia ja kaks kategooriavõitu. Rahvusvahelise fotokonkursi „Golden Turtle“ võidu kategoorias „Looduse loov nägemine“. 2012. aastal pälvis kõrge tunnustuse maailma prestiižikamal loodusfotograafia võistlusel, saavutades kategoorias “Mustvalge loodus” teise koha ehk Runner-up (Wildlife Photographer of the Year 2012). 2011. aastal pälvis ta Eesti Looduse fotovõistluse peapreemia.

Ta on korraldanud mitmeid loodusfotode isikunäitusi ning võtnud osa ühisnäitustest. Tema näitusetööd on olnud nähtaval nii meil kui ka kaugemal – Soomes, Lätis, Venemaal, Saksamaal, Prantsusmaal, Belgias, Itaalias, Hispaanias, Suurbritannias, Hiinas.

Remo on kirjutanud ja fotodega illustreerinud kokku üle saja loodus- ja fototeemalise artikli. Tema fotosid ning fotolugusid on avaldatud erinevates ajakirjades (mh ka National Geographic). Ta on olnud mitmete fotokonkursside züriis ning peab regulaarselt loenguid loodusest, loodusfotograafiast ja teeb fotokoolitusi.

Lisaks on temalt ilmunud looduskalendreid, kaastööna raamat “Paharet ja Unistaja” (Petrone Print, 2018), “Colorestica” (2013), “Linnud. Tiivuliste aastaring” (Valgus, 2013), “Aasta linnud” (Menu, 2010), “Meie inimesed” (Pilgrim, 2008) ja loodusjuttudega autoriraamat “Loodus kutsub” (Varrak, 2008).

Remo / remo ät moment.ee / +372 566 72371
.


ETV Osooni persoonilugu: Remo Savisaar. Jaanuar 2010.a.
.

Remo mõtted metsast, loodusest, pildistamisest. November 2013.a.

———————————————————————————————————————————————————————————————————

ENG / EST

Remo Savisaar is one of the most renowned nature photographers in Estonia. He has been a professional nature photographer over sixteen years.
He loves being in the nature, watching and studying – it loads him with positive emotions. Remo likes to concentrate on one specie at a time,
to get to know him. He also enjoys taking photos of landscapes, insects, details, flowers.

Remo’s work has been published extensively both in Europe and beyond (including National Geographic).
His photo blog has won the first prize and title “Best Animal Photography’ in international contest (Photobloggies 2006 Awards).

Remo has received numerous awards in national and international nature photo contests.
He won Grand Prize in the Estonian Nature Photo contest 2011. Last biggest success was becoming
Winner in “Landscapes” in Nature Photographer of the Year 2017.
2013 he was Winner in “Other animals” in GDT European Wildlife Photographer of the Year 2013.
He also became Runner-up in Black & White category in most prestigious competitions of its kind – Veolia Environnement Wildlife Photographer of the Year 2012.
He is professional wildlife guide and also leads photo workshops, writes articles, gives lectures and talks.

Remo has had several individual nature photo exhibitions and taken part in group exhibitions as well.
His exhibition works have been in China, Spain, United Kingdom, Germany, Belgium, France, Italy, Russia, Finland, Lithuania and Estonia.

Remo Savisaar, Wildlife Photographer of the Year 2012, Runner-up in Nature in Black & White
Wildlife Photographer of the Year 2012, Runner-up in Nature in Black & White

Remo Savisaar, GDT European Wildlife Photographer of the Year 2013, Winner
GDT European Wildlife Photographer of the Year 2013, Winner in Other Animals

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 16 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv