Jäälind, Kingfisher, Alcedo atthis

May 4th, 2023 by Remo Savisaar | Filed under Birds / Linnud .

Jäälind, Kingfisher, Alcedo atthis Remo Savisaar Eesti loodus  Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid
Selle (pesitsus)hooaja esimene pilt on minu jaoks ikka eriline. Eile varjesse pugedes oli kahtlus, kas tänavu seal ikka jäälinnud on?! Tegevusmärke, mis alati on olnud, lihtsalt polnud. Enamasti olen linnu ka 10 minuti jooksul ära kuulnud, kuid nüüd oli vaikus. Tund varjes istutud ja ikka vaikus. Varasemast kogemusest teadsin, et tegelikult võib seal istuda ka 4-5 tundi, enne kui lindu näha või kuulda saab, seega ennatlikke järeldusi ei maksa teha. Siiski tundus mulle, et … istun tühja. Võtsin vastu otsuse, et istun 2 tundi täis ja seejärel lahkun. Läks aga nii, et 3 minutit enne kella kukkumist oli jäälind paariks minutiks vaateväljas! :) See oli piisav motivatsioonisüst, et jääda kauemaks varitsema. Nii veetsingi varjes kokku 5 ja pool tundi. Jäälindu nägin põgusalt veel paaril korral. Õhtu oli aga veel elamusi täis ning kui jäälind püüdis kusagil oma kala, siis läksin minagi õhtul veel tütrega kala püüdma. Lisaks ilusatele haugidele õnnestus saada aga kätte üks rekordkala! Turb, 2,905g ja 48cm! :)

Tags: , ,

One Response to “Jäälind, Kingfisher, Alcedo atthis”

  1. Diane says:

    A stunning set of photos, thank you so much for sharing. Have a good day, Diane

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv