Sinikael-part, Mallard, Anas platyrhynchos

September 22nd, 2014 by Remo Savisaar | Filed under Birds / Linnud .

Sinikael-part, Mallard, Anas platyrhynchos Remo Savisaar Eesti loodus  Estonian Estonia Baltic nature wildlife photography photo blog loodusfotod loodusfoto looduspilt looduspildid

Mõne pildi saamine teeb mulle erilist rõõmu – see on üks neist. Varahommikust Emajõge pildistades märkasin äkki silmanurgast lähenevat parti. Langetasin kaamera ja hindasin kiirelt läheneva linnu lennukiirust. Sama kiirelt sai kaamera taas palgele – kohe-kohe oli lind minust möödumas! Jõudsin veel mõelda, et säri peaks olema paigas. Nüüd oli vaja tabada veel teravusega (ega ma suurt ei uskunud, et pildi kätte saan, kuid proovida ju tuli!) ja paika saada kompa, et linnu lennusuuna ees ja kohal rohkem ruumi oleks. See kõik käis välgukiirusel! Umbes 2-3 sekundit pärast linnu esmakordset märkamist oli hetk käes ja ka möödas. Jõudsin veel viimasel, õigel hetkel päästikule vajutada ning mõtlesin, et ei tea, kas sain kätte või ei saanud?! Rõõm oli suur, kui selgus, et sain! :)

Tags: , ,

2 Responses to “Sinikael-part, Mallard, Anas platyrhynchos”

  1. Rookie says:

    Kadestamist vääriv reaktsioonikiirus. Olen mõned korrad kah adekvaatselt reageerida BIF situatsioonile, kuid isegi 30 sekundist on mitmeid kordi väheks jäänud ja sellist lahedat tulemust pole tekkinud.

  2. Triin says:

    Sinikael päris tavaline lind ja linnaparkides ka väga julge (metsas muidugi mitte), aga see pilt küll väga tavaline ei ole. Ilus!

Leave a Reply

Telli foto
Raamat
Kalender
Taustapildid

Autor

Remo SavisaarRemo Savisaar on sündinud 1978. aastal Tartus. Loodus on teda köitnud juba lapsepõlvest saadik. Loodusfotograafiaga on Remo tegelenud viimased 19 aastat. Tema töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards). Loe edasi »

Arhiiv